Masaż relaksacyjny

Masaż klasyczny relaksacyjny

Masaż relaksacyjny to idealny sposób na zmęczenie zarówno fizyczne, jak i psychiczne. Szybkie tempo życia, codzienne troski i problemy, ciągłe napięcie psychiczne – wszystko to sprawia, że czujemy się przemęczeni i pozbawieni energii. W takiej chwili dobry masaż relaksacyjny leczy obolałe i napięte mięśnie, a także jest prawdziwą przyjemnością dla ciała i dla ducha. Masowanie pleców i karku sprawia, że można się w pełni odprężyć, choć na chwilę zapomnieć o kłopotach i nabrać energii tak potrzebnej do codziennego funkcjonowania.

Aby zapomnieć o stresie i zregenerować utraconą witalność warto zafundować sobie masaż. Dobrze wykonany może dodać wiele energii, wyciszyć i zrelaksować.

Wykonywany dla uzyskania stanu odprężenia i relaksu, podstawowym celem masażu jest przywrócenie równowagi homeostatycznej organizmu stosowany przy nadpobudliwości nerwowej, nerwicach, nadmiernym stresie, napięciach nerwowych, przemęczeniu.

Wykonuje się go przy użyciu takich technik, jak:

  • głaskanie podłużne, poprzeczne, kuliste – są to powolne, delikatne ruchy wykonywane przy użyciu palców lub całych dłoni. Głaskanie poprawia krążenie krwi i limfy, uspokaja system nerwowy i łagodzi stresy. Głaskanie zazwyczaj rozpoczyna i kończy masaż;
  • ugniatanie – ruchy można wykonywać całymi dłońmi albo jedynie opuszkami palców. Celem ugniatania jest poprawienie ukrwienia;
  • delikatne rozcieranie – to uciskanie ciała dłońmi zaciśniętymi w pięści, bez rozciągania skóry. Rozcieranie wspomaga likwidację obrzęków, cellulitu oraz złogów;
  • oklepywanie – całą dłonią lub tylko kantem oklepujemy ciało w celu pobudzenia krążenia.

Ważne jest, aby ruchy były powolne i płynne, przy użyciu środków poślizgowych obejmujących całe ciało człowieka. Masaż można wykonywać codziennie, a czas jego trwania wynosi około godziny.

Masaż ciała staje się jednym z najbardziej popularnych zabiegów upiększających skórę. Dlatego warto zwolnić, znaleźć trochę wolnego czasu i wybrać się na relaksujący i zdrowotny masaż.

Najpopularniejsze typy masażu to:

  • masaż stemplami,
  • masaż gorącymi kamieniami,
  • masaż świecą lub olejami aromaterapeutycznymi,
  • masaż orientalny.