Masaż balijski

Masaż balijski

Masaż balijski jest bardzo starym masażem który czerpał wiele z wpływów medycyny chińskiej oraz indyjskiej.

Tradycyjny masaż balijski łączy w sobie techniki jawajskie i balijskie w którym wykorzystuje się głębokie oddziaływanie dłońmi, elementy jogi, akupresury i refleksoterapii do rozluźnienia mięśni oraz pobudzenia organizmu w celu osiągnięcia stanu harmonii ciała, umysłu i duszy.

Masaż balijski to kombinacja kilku azjatyckich technik m.in. ajurwedy, chińskich technik akupresury oraz typowego dla wyspy Bali masażu relaksacyjnego oddziałującego na krążenie krwi i kanały przepływu energii, przynoszącego głęboki relaks i doskonałe samopoczucie.

Ta starożytna technika masażu wykorzystuje różnorodne techniki, w tym ugniatanie skóry, gładzenie, rozcieranie, akupresurę i refleksoterapię, a olejki eteryczne użyte podczas masażu mają działanie relaksacyjne i uspokajające.

Masaż balijski zapewnia poczucie błogostanu psychicznego i fizycznego, zabieg ten poprawia krążenie krwi oraz zapewnia głęboką i mocną stymulację tkanki mięśniowej i skórnej.

Masaż balijski wykonywany jest zazwyczaj na miękkiej macie położonej na podłodze lub na łóżku do masażu. Jeśli jest to dla kogoś wygodniejsze, lub w grę wchodzą powody zdrowotne, masaż może być wykonany z klientem siedzącym na krześle. Olejki eteryczne stanowią ważną część masażu balijskiego- zapach jest bardzo silnym bodźcem pobudzającym pamięć, wspomnienia i skojarzenia- użycie olejków ma działanie terapeutyczne oraz usprawnia krążenie krwi i limfy.

Płynne, lecz mocne i głębokie ruchy terapeuty rozluźniają i uwalniają napięcia oraz poprawiają krążenie krwi a co za tym idzie poprawia się przemiana materii w partiach skórnych, podskórnych i w mięśniach.
Zabieg zazwyczaj trwa około godziny.

Po zasadniczym masażu następuje wyciszenie. Podczas zabiegu uciskane są pewne punkty ciała i wykonywane ruchy uciskające. Podobnie jak w akupresurze chińskiej, masaż głowy i szyi koncentruje się na określonych punktach. Podczas zabiegu wykorzystywane są olejki eteryczne, a sam masaż polega na uciskaniu oraz opukiwaniu rożnych części ciała. Ruchy rąk skierowanie w stronę głowy są bardziej zdecydowane niż ruchy wykonywane w kierunku przeciwnym. Technika ta nie tylko poprawia krążenie krwi, i limfy, usprawnia układ odpornościowy oraz nerwowy ale sprawia także, że olejek aromatyczny zostaje wchłonięty przez pory ciała. Silny ucisk rozluźnia zblokowane mięśnie. Technika masażu oddziałuje także na tkankę łączną, m.in. ścięgna, i jest niezwykle skuteczna w terapii urazów sportowych. Masażowi może poddać się każdy, nawet dziecko.

Masaż balijski korzysta z technik akupresury i refleksologii zapewniając głęboką i mocną stymulację tkanki mięśniowej i skórnej, pobudzając krążenie krwi, dzięki czemu polecany jest szczególnie do wspomagania leczenia kontuzji.

Masaż ten może pomóc w walce z szerokim wachlarzem dolegliwości, między innymi: migreny, bóle mięśni i stawów, zaburzenia snu, stres, niepokój lub depresja. Może być także pomocny w leczeniu alergii i trudnościach w oddychaniu. Olejki użyte podczas masażu mają działanie uspokajające a i ich zmysłowe oddziaływanie wprowadza relaks i poczucie spokoju.